Shipping within 1–3 business days 📦
Secure payment - Twint, credit card, Klarna
Free shipping on orders over CHF 80

Your cart

Your cart is empty

Hairspray

Discover hairsprays to set your style, boost volume and define waves. Depending on the hold level, you can keep a natural flexible finish or lock in a stronger hold for long-lasting results. Consider spray mist, residue and brushability for a clean, comfortable feel.

95 Results

95 Results

Color Wow

Dream Coat for Curly Hair, 200 ml

CHF 39.95

Unit price
CHF 199.75 per l

CHF 39.95

Unit price
CHF 199.75 per l

In stock

Alcina

Hair lacquer aerosol, 500 ml

CHF 22.80

Unit price
CHF 45.60 per l

CHF 22.80

Unit price
CHF 45.60 per l

In stock

ghd

Bodyguard Heat Protect Spray for fine hair, 120 ml

CHF 22.95

Unit price
CHF 191.25 per l

CHF 22.95

Unit price
CHF 191.25 per l

In stock

Revlon Professional

Style Masters Hairspray Modular, 500 ml

CHF 27.95

Unit price
CHF 55.90 per l

CHF 27.95

Unit price
CHF 55.90 per l

In stock

REF Stockholm

REF Thickening Spray N°215 300 ml

CHF 29.00

Unit price
CHF 96.67 per l

CHF 29.00

Unit price
CHF 96.67 per l

In stock

ghd

Final Shine Spray, 100 ml

CHF 18.35

Unit price
CHF 183.50 per l

CHF 18.35

Unit price
CHF 183.50 per l

In stock

REF Stockholm

REF Strong Hold Spray N°533 300 ml

CHF 29.00

Unit price
CHF 96.67 per l

CHF 29.00

Unit price
CHF 96.67 per l

In stock

REF Stockholm

REF Strong Hold Spray Nr. 533 75ml

CHF 14.00

Unit price
CHF 186.67 per l

CHF 14.00

Unit price
CHF 186.67 per l

In stock

Alcina

Hair spray without aerosol, 125 ml

CHF 15.55

Unit price
CHF 124.40 per l

CHF 15.55

Unit price
CHF 124.40 per l

In stock

ghd

Bodyguard Heat Protect Spray for color-treated hair, 120 ml

CHF 22.50

Unit price
CHF 187.50 per l

CHF 22.50

Unit price
CHF 187.50 per l

In stock

REF Stockholm

REF Stockholm Root to Top N°335 250 ml

CHF 25.00

Unit price
CHF 100.00 per l

CHF 25.00

Unit price
CHF 100.00 per l

In stock

REF Stockholm

REF Stockholm Flexible Spray Nr. 333 300 ml

CHF 29.00

Unit price
CHF 96.67 per l

CHF 29.00

Unit price
CHF 96.67 per l

In stock

REF Stockholm

REF Stockholm Texture Spray No. 104 300 ml

CHF 35.00

Unit price
CHF 116.67 per l

CHF 35.00

Unit price
CHF 116.67 per l

In stock

REF Stockholm

REF Texture Spray No. 104 75 ml

CHF 15.00

Unit price
CHF 200.00 per l

CHF 15.00

Unit price
CHF 200.00 per l

In stock

ghd

Curl Hold Spray, 120 ml

CHF 22.50

Unit price
CHF 187.50 per l

CHF 22.50

Unit price
CHF 187.50 per l

In stock

ghd

Final Fix Spray, 400 ml

CHF 21.15

Unit price
CHF 52.88 per l

CHF 21.15

Unit price
CHF 52.88 per l

In stock

ghd

Final Fix Spray, 75 ml

CHF 10.75

Unit price
CHF 143.33 per l

CHF 10.75

Unit price
CHF 143.33 per l

In stock

REF Stockholm

REF Ocean Mist N°303 175 ml

CHF 29.00

Unit price
CHF 165.71 per l

CHF 29.00

Unit price
CHF 165.71 per l

In stock

REF Stockholm

REF Ocean Mist N°303 100 ml

CHF 16.00

Unit price
CHF 160.00 per l

CHF 16.00

Unit price
CHF 160.00 per l

In stock

Alcina

Root Volume Spray, 200 ml

CHF 19.95

Unit price
CHF 99.75 per l

CHF 19.95

Unit price
CHF 99.75 per l

In stock

REF Stockholm

REF Extreme Hold Spray Nr. 525 300ml

CHF 28.00

Unit price
CHF 93.33 per l

CHF 28.00

Unit price
CHF 93.33 per l

In stock

REF Stockholm

REF Hold & Shine Spray No. 545 300ml

CHF 28.00

Unit price
CHF 93.33 per l

CHF 28.00

Unit price
CHF 93.33 per l

In stock

REF Stockholm

REF Hold & Shine Spray Nr. 545, 75 ml

CHF 14.00

Unit price
CHF 186.67 per l

CHF 14.00

Unit price
CHF 186.67 per l

In stock