Shipping within 1–3 business days 📦
Secure payment - Twint, credit card, Klarna
Free shipping on orders over CHF 80

Your cart

Your cart is empty

Hairspray

Discover hairsprays to set your style, boost volume and define waves. Depending on the hold level, you can keep a natural flexible finish or lock in a stronger hold for long-lasting results. Consider spray mist, residue and brushability for a clean, comfortable feel.

95 Results

95 Results

Revlon Professional

Style Masters 1 Creator Memory Spray, 150 ml

CHF 19.00

Unit price
CHF 126.67 per l

CHF 19.00

Unit price
CHF 126.67 per l

In stock

Revlon Professional

Style Masters 3 Must-Haves Pure Styler, 325 ml

CHF 22.00

Unit price
CHF 67.69 per l

CHF 22.00

Unit price
CHF 67.69 per l

In stock

Revlon Professional

Style Masters 3 Volume Elevator Spray, 300 ml

CHF 22.00

Unit price
CHF 73.33 per l

CHF 22.00

Unit price
CHF 73.33 per l

In stock

Revlon Professional

Style Masters 1 Double or Nothing Lissaver, 150 ml

CHF 18.00

Unit price
CHF 120.00 per l

CHF 18.00

Unit price
CHF 120.00 per l

In stock

Revlon Professional

Style Masters 3 Photo Finisher 500ml

CHF 19.00

Unit price
CHF 38.00 per l

CHF 19.00

Unit price
CHF 38.00 per l

In stock

Revlon Professional

Style Masters 2 Modular Hairspray, 500 ml

CHF 19.00

Unit price
CHF 38.00 per l

CHF 19.00

Unit price
CHF 38.00 per l

In stock

Revlon Professional

Magnet Ultimate Daily Fix & Shield, 200 ml

CHF 17.90

Unit price
CHF 89.50 per l

CHF 17.90

Unit price
CHF 89.50 per l

In stock

Paul Mitchell

Tea Tree Lemon Sage Thickening Spray, 200 ml

CHF 22.00

Unit price
CHF 110.00 per l

CHF 22.00

Unit price
CHF 110.00 per l

In stock

Paul Mitchell

Fast Drying Sculpting Spray, 250 ml

CHF 17.90

Unit price
CHF 71.60 per l

CHF 17.90

Unit price
CHF 71.60 per l

In stock

MVRCK Grooming Spray, 215 ml
Sold out
Paul Mitchell

MVRCK Grooming Spray, 215 ml

CHF 20.00

Unit price
CHF 93.02 per l

CHF 20.00

Unit price
CHF 93.02 per l

Out of stock

Paul Mitchell

Super Clean Spray, 300 ml

CHF 15.95

Unit price
CHF 53.17 per l

CHF 15.95

Unit price
CHF 53.17 per l

In stock

Paul Mitchell

Stay Strong, 300 ml

CHF 18.00

Unit price
CHF 60.00 per l

CHF 18.00

Unit price
CHF 60.00 per l

In stock

Paul Mitchell

Super Clean Extra, 300 ml

CHF 15.95

Unit price
CHF 53.17 per l

CHF 15.95

Unit price
CHF 53.17 per l

In stock

ExpressStyle Hot Off The Press, 200 ml
Sold out
Paul Mitchell

ExpressStyle Hot Off The Press, 200 ml

CHF 28.30

Unit price
CHF 141.50 per l

CHF 28.30

Unit price
CHF 141.50 per l

Out of stock

Paul Mitchell

Extra Body Finishing Spray, 300 ml

CHF 21.90

Unit price
CHF 73.00 per l

CHF 21.90

Unit price
CHF 73.00 per l

In stock

Rausch

Volume Styling Lotion Fresh, 150 ml

CHF 20.15

Unit price
CHF 134.33 per l

CHF 20.15

Unit price
CHF 134.33 per l

In stock

Rausch

Sea Buckthorn Hairspray, 250 ml

CHF 18.60

Unit price
CHF 74.40 per l

CHF 18.60

Unit price
CHF 74.40 per l

In stock

Rausch

Hairspray flexible hold sunflower, 250 ml

CHF 18.60

Unit price
CHF 74.40 per l

CHF 18.60

Unit price
CHF 74.40 per l

In stock

Rausch

Hairspray flexible hold sunflower, 75 ml

CHF 9.95

Unit price
CHF 132.67 per l

CHF 9.95

Unit price
CHF 132.67 per l

In stock

American Crew

Matte Clay Spray, 150 ml

CHF 19.95

Unit price
CHF 133.00 per l

CHF 19.95

Unit price
CHF 133.00 per l

In stock

Revlon Professional

Style Masters Hairspray Photo Finisher, 500 ml

CHF 27.85

Unit price
CHF 55.70 per l

CHF 27.85

Unit price
CHF 55.70 per l

In stock

American Crew

Techseries Boost Spray, 200 ml

CHF 41.90

Unit price
CHF 209.50 per l

CHF 41.90

Unit price
CHF 209.50 per l

In stock

American Crew

Finishing Spray, 200 ml

CHF 19.95

Unit price
CHF 99.75 per l

CHF 19.95

Unit price
CHF 99.75 per l

In stock

Rausch

Hairspray Non Aerosol Refill Sea Buckthorn, 400 ml

CHF 24.90

Unit price
CHF 62.25 per l

CHF 24.90

Unit price
CHF 62.25 per l

In stock

Rausch

Hairspray Non Aerosol, sea buckthorn, 50 ml

CHF 9.95

Unit price
CHF 199.00 per l

CHF 9.95

Unit price
CHF 199.00 per l

In stock

Revlon Professional

Style Masters Shine Spray Glamorama, 300 ml

CHF 27.85

Unit price
CHF 92.83 per l

CHF 27.85

Unit price
CHF 92.83 per l

In stock

ghd

Root Lift Spray, 120 ml

CHF 25.80

Unit price
CHF 215.00 per l

CHF 25.80

Unit price
CHF 215.00 per l

In stock

REF Stockholm

REF Firm Hold Spray Nr. 545 175 ml

CHF 27.20

Unit price
CHF 155.43 per l

CHF 27.20

Unit price
CHF 155.43 per l

In stock

ghd

Straight & Smooth Spray, 120 ml

CHF 25.80

Unit price
CHF 215.00 per l

CHF 25.80

Unit price
CHF 215.00 per l

In stock

Alcina

Styling Spray Aerosol, 200 ml

CHF 14.95

Unit price
CHF 74.75 per l

CHF 14.95

Unit price
CHF 74.75 per l

In stock

Alcina

Molding spray aerosol, 200 ml

CHF 17.95

Unit price
CHF 89.75 per l

CHF 17.95

Unit price
CHF 89.75 per l

In stock

Rausch

Hairspray Refill Flexible Non-Aerosol, 400 ml

CHF 24.90

Unit price
CHF 62.25 per l

CHF 24.90

Unit price
CHF 62.25 per l

In stock

Rausch

Hairspray Flexible Non-Aerosol, 50 ml

CHF 9.95

Unit price
CHF 199.00 per l

CHF 9.95

Unit price
CHF 199.00 per l

In stock

Color Wow

Speed ​​Dry Blow Dry Spray, 150 ml

CHF 28.95

Unit price
CHF 193.00 per l

CHF 28.95

Unit price
CHF 193.00 per l

In stock

REF Stockholm

REF Shine Spray N°050 200 ml

CHF 29.00

Unit price
CHF 145.00 per l

CHF 29.00

Unit price
CHF 145.00 per l

In stock

Color Wow

Dream Coat for Curly Hair, 500 ml

CHF 78.95

Unit price
CHF 157.90 per l

CHF 78.95

Unit price
CHF 157.90 per l

In stock