Shipping within 1–3 business days 📦
Secure payment - Twint, credit card, Klarna
Free shipping on orders over CHF 80

Your cart

Your cart is empty

Coloring

Colour, toning, bleaching and more – discover over 400 colouring products from Alcina, La Riché Directions, KIS and other professional brands. Whether classic hair colour or direct-dye trend shades: at Owleen you'll find everything for your perfect colour result. Fast delivery throughout Switzerland.

438 Results

438 Results

KIS

KeraCream 6RV Rot Violett Dunkelblond, 100 ml

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

In stock

KIS

KeraCream 6RT Dunkelblond Rot Tabak, 100 ml

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

In stock

KIS

KeraCream 6RM Dunkelblond Rot Mahagoni, 100 ml

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

In stock

KIS

KeraCream 6RK Dunkelblond Rot Kupfer, 100 ml

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

In stock

KIS

KeraCream 6R Dunkelblond Rot, 100 ml

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

In stock

KIS

KeraCream 6N Dunkelblond Natur, 100 ml

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

In stock

KIS

KeraCream 6MN Dunkelblond Matt, 100 ml

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

In stock

KIS

KeraCream 6KG Kupfer Gold Dunkelblond, 100 ml

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

In stock

KIS

KeraCream Color 6KB Cocoa Beige Dark Blonde, 100 ml

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

In stock

KIS

KeraCream Color 6H Hazelnut Dark Blonde, 100 ml

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

In stock

KIS

KeraCream Color 6G Golden Dark Blonde, 100 ml

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

In stock

KIS

KeraCream Color 6E Espresso Dark Blonde, 100 ml

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

In stock

KIS

KeraCream Color 6CB Dark Chocolate Blonde, 100 ml

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

In stock

KIS

KeraCream Color 6A Dark Ash Blonde, 100 ml

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

In stock

KIS

KeraCream Color 5T Tobacco Light Brown, 100 ml

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

In stock

KIS

Magic Mud Lightener, 500 g

CHF 36.00

Unit price
CHF 72.00 per kg

CHF 36.00

Unit price
CHF 72.00 per kg

In stock

KIS

Hair Color Remover Wipes 100 pcs

CHF 18.00

Unit price
CHF 18.00 per item

CHF 18.00

Unit price
CHF 18.00 per item

In stock

KIS

KeraCream Color 5RV Red Violet Light Brown, 100 ml

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

In stock

KIS

KeraCream Color 5RM Red Mahogany Light Brown, 100 ml

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

In stock

KIS

KeraCream Color 5RK Red Copper Light Brown, 100 ml

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

In stock

KIS

KeraCream Color 5N Natural Light Brown, 100 ml

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

In stock

KIS

KeraCream Color 5MN Natural Matte Light Brown, 100 ml

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

In stock

KIS

KeraCream Color 5KG Copper Gold Light Brown, 100 ml

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

In stock

KIS

KeraCream Color 5KB Cocoa Beige Light Brown, 100 ml

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

In stock

KIS

KeraCream Color 5H Hazelnut Light Brown, 100 ml

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

In stock

KIS

KeraCream Color 5G Golden Light Brown, 100 ml

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

In stock

KIS

KeraCream Color 5E Espresso Light Brown, 100 ml

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

In stock

KIS

KeraCream Color 5CB Light Chocolate Brown, 100 ml

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

In stock

KIS

KeraCream Color 5C Cassis, 100 ml

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

In stock

KIS

KeraCream Color 5A Light Ash Brown, 100 ml

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

In stock

KIS

KeraCream Color 4RM Dark Red Mahogany, 100 ml

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

In stock

KIS

KeraCream Color 4N Natural Medium Brown, 100 ml

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

In stock

KIS

KeraCream Color 4G Medium Golden Brown, 100 ml

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

In stock

KIS

KeraCream Color 4E Medium Brown Espresso, 100 ml

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

In stock

KIS

KeraCream Color 4CB Medium Chocolate Brown, 100 ml

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

In stock

KIS

KeraCream Color 4C Medium Cassis, 100 ml

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

CHF 13.00

Unit price
CHF 130.00 per l

In stock