Shipping within 1–3 business days 📦
Secure payment - Twint, credit card, Klarna
Free shipping on orders over CHF 80

Your cart

Your cart is empty

Coloring

Colour, toning, bleaching and more – discover over 400 colouring products from Alcina, La Riché Directions, KIS and other professional brands. Whether classic hair colour or direct-dye trend shades: at Owleen you'll find everything for your perfect colour result. Fast delivery throughout Switzerland.

438 Results

438 Results

La Riché

Directions Silver, 100 ml

CHF 9.95

Unit price
CHF 99.50 per l

CHF 9.95

Unit price
CHF 99.50 per l

In stock

La Riché

Directions Lagoon Blue, 100 ml

CHF 9.95

Unit price
CHF 99.50 per l

CHF 9.95

Unit price
CHF 99.50 per l

In stock

La Riché

La Riche Directions Ebony Semi-Permanent Hair Dye, 100 ml

CHF 9.95

Unit price
CHF 99.50 per l

CHF 9.95

Unit price
CHF 99.50 per l

In stock

La Riché

Directions Atlantic Blue, 100 ml

CHF 9.95

Unit price
CHF 99.50 per l

CHF 9.95

Unit price
CHF 99.50 per l

In stock

La Riché

Directions Neon Red, 100 ml

CHF 9.95

Unit price
CHF 99.50 per l

CHF 9.95

Unit price
CHF 99.50 per l

In stock

La Riché

Directions Dark Tulip, 100 ml

CHF 9.95

Unit price
CHF 99.50 per l

CHF 9.95

Unit price
CHF 99.50 per l

In stock