Shipping within 1–3 business days 📦
Secure payment - Twint, credit card, Klarna
Free shipping on orders over CHF 80

Your cart

Your cart is empty

Hair Tools

Discover our selection of hair tools for perfect styling and care. From hair dryers to straighteners and curling irons - our high-quality devices ensure professional results at home. Get shiny, healthy hair with the best tools on the market.

216 Results

216 Results

JRL Professional

JRL FreshFade 1090 Professional Clipper – Black

CHF 80.00

Unit price
CHF 80.00 per item

CHF 80.00

Unit price
CHF 80.00 per item

In stock

JRL Professional

JRL FreshFade 1040 Professional Clipper – Black

CHF 99.00

Unit price
CHF 99.00 per item

CHF 99.00

Unit price
CHF 99.00 per item

In stock

JRL Professional

JRL Professional 3000C Clipper with Fade Blade

CHF 160.00

Unit price
CHF 160.00 per item

CHF 160.00

Unit price
CHF 160.00 per item

In stock

JRL Professional

JRL Forte Pro 2020H Hair Dryer Combo Kit

CHF 188.00

Unit price
CHF 188.00 per item

CHF 188.00

Unit price
CHF 188.00 per item

In stock

JRL Professional

JRL Diamante Trimmer 2025T – Professional Cordless Trimmer

CHF 125.00

Unit price
CHF 125.00 per item

CHF 125.00

Unit price
CHF 125.00 per item

In stock

JRL Professional

JRL Diamante Clipper 2025C – Cordless Professional Hair Clipper

5.0 (1)

CHF 165.00

Unit price
CHF 165.00 per item

CHF 165.00

Unit price
CHF 165.00 per item

In stock

JRL Professional

JRL Diamante Clipper + Trimmer Combo Set 2025C/2025T

CHF 240.00

Unit price
per

CHF 240.00

Unit price
per

In stock

JRL Professional

JRL Ghost Edition Combo Kit 2 Clipper Trimmer Shaver Set

CHF 290.00

Unit price
CHF 290.00 per item

CHF 290.00

Unit price
CHF 290.00 per item

In stock

WAHL

Wahl Blade Ice Spray 4-in-1 Blade Care 400ml

CHF 11.50

Unit price
CHF 28.75 per l

CHF 11.50

Unit price
CHF 28.75 per l

In stock

JRL Professional

JRL Professional 5 in 1 Cool Blade Spray 400 ml

5.0 (1)

CHF 9.00

Unit price
CHF 22.50 per l

CHF 9.00

Unit price
CHF 22.50 per l

In stock

MRD Pro

MRD Pro Vector Shaver – Professional Barber Shaver Switzerland

CHF 180.00

Unit price
CHF 180.00 per item

CHF 180.00

Unit price
CHF 180.00 per item

In stock

MRD Pro

MRD Pro X-Pro Clipper – Professional Hair Clipper Switzerland

CHF 299.00

Unit price
CHF 299.00 per item

CHF 299.00

Unit price
CHF 299.00 per item

In stock

MRD Pro

MRD Pro Smartbrain Metal Clipper – Professional Hair Clipper Switzerland

from CHF 190.00

Unit price
CHF 255.00 per item

from CHF 190.00

Unit price
CHF 255.00 per item

In stock

MRD Pro

MRD Pro Smartbrain Metal Trimmer – Professional Barber Trimmer

5.0 (1)

CHF 140.00

Unit price
CHF 140.00 per item

CHF 140.00

Unit price
CHF 140.00 per item

In stock

MRD Pro

MRD Pro Smartbrain Light Clipper – Professional Hair Clipper Switzerland

CHF 165.00

Unit price
CHF 165.00 per item

CHF 165.00

Unit price
CHF 165.00 per item

In stock

WAHL

Wahl Vanish Replacement Shaver Foil + Cutter Blade

CHF 38.00

Unit price
CHF 38.00 per item

CHF 38.00

Unit price
CHF 38.00 per item

In stock

MRD Pro

MRD Pro Smartbrain Light Trimmer – Professional Barber Trimmer

CHF 125.00

Unit price
CHF 125.00 per item

CHF 125.00

Unit price
CHF 125.00 per item

In stock

MRD Pro

MRD Pro Beginner Clipper & Trimmer Set – Professional Starter Set Switzerland

CHF 120.00

Unit price
CHF 120.00 per item

CHF 120.00

Unit price
CHF 120.00 per item

In stock

MRD Pro

MRD Pro Uranus Clipper – Professional Hair Clipper Switzerland

CHF 99.00

Unit price
CHF 99.00 per item

CHF 99.00

Unit price
CHF 99.00 per item

In stock

MRD Pro

MRD Pro Vector X3.0 Trimmer – Professional Barber Trimmer

CHF 294.00

Unit price
CHF 294.00 per item

CHF 294.00

Unit price
CHF 294.00 per item

In stock

WAHL

Wahl Mobile Shaver Cordless Travel Shaver

CHF 25.00

Unit price
CHF 25.00 per item

CHF 25.00

Unit price
CHF 25.00 per item

In stock

Panasonic

Panasonic ER-DGP86 Professional Fading Hair Clipper

CHF 265.00

Unit price
CHF 265.00 per item

CHF 265.00

Unit price
CHF 265.00 per item

In stock

Panasonic

Panasonic ER-DGP84 – Pro Clipper, Salon Results

CHF 230.00

Unit price
CHF 230.00 per item

CHF 230.00

Unit price
CHF 230.00 per item

In stock

CHF 15.00

Unit price
CHF 15.00 per item

In stock

CHF 19.95

Unit price
CHF 19.95 per item

In stock

WAHL

Wahl Attachment Comb Set (3/6/9/12/18/25 mm) – 6 pcs.

CHF 17.00

Unit price
CHF 17.00 per item

CHF 17.00

Unit price
CHF 17.00 per item

In stock

WAHL

Wahl 5 Star Vanish Shaver Foil Shaver

CHF 130.00

Unit price
CHF 130.00 per item

CHF 130.00

Unit price
CHF 130.00 per item

In stock

Gama Professional

Ga.Ma Clipper GC Titanium

CHF 110.00

Unit price
CHF 110.00 per item

CHF 110.00

Unit price
CHF 110.00 per item

In stock

Comair

HT T Compact Haartrockner Black

CHF 139.95

Unit price
CHF 139.95 per item

CHF 139.95

Unit price
CHF 139.95 per item

In stock

Comair

HSM Vision Trimmer

CHF 89.00

Unit price
CHF 89.00 per item

CHF 89.00

Unit price
CHF 89.00 per item

In stock

Comair

Black Expert Trimmer

CHF 69.00

Unit price
CHF 69.00 per item

CHF 69.00

Unit price
CHF 69.00 per item

In stock

WAHL

Wahl Pro HI-VIZ Trimmer

CHF 209.00

Unit price
CHF 209.00 per item

CHF 209.00

Unit price
CHF 209.00 per item

In stock

WAHL

Wahl A-lign 5-Star Trimmer

CHF 130.00

Unit price
CHF 130.00 per item

CHF 130.00

Unit price
CHF 130.00 per item

In stock

WAHL

Wahl ChroMini Cordless

CHF 115.00

Unit price
CHF 115.00 per item

CHF 115.00

Unit price
CHF 115.00 per item

In stock

WAHL

Wahl Cordless Magic Clip Hair Clipper Black

CHF 190.00

Unit price
CHF 190.00 per item

CHF 190.00

Unit price
CHF 190.00 per item

In stock

WAHL

Wahl Cordless Super Taper Hair Clipper

CHF 130.00

Unit price
CHF 130.00 per item

CHF 130.00

Unit price
CHF 130.00 per item

In stock